springwindfest.com

 
 
" class="lang">русский | " class="langLink">english  


Остров Ветра - зто суша, которая, омываясь водой, остается ветреной, когда по воде приходят те, что предпочитают на ужин ветер с приправами, а на завтрак воспоминания об ужине...


"; if (!$data[$key][0]) continue; if ($i==4) { $i=0; echo "
"; } $isizeBig = getimagesize("../festival/".$data[$key][0].".jpg"); $wBig=$isizeBig[0]; $hBig=$isizeBig[1]; $isizeSm = getimagesize("../festival/".$data[$key][0]."s.jpg"); $wSm=$isizeSm[0]; $hSm=$isizeSm[1]; echo "
".(($lan==0)?($data[$key][2]."
".$data[$key][1]):(""))."
"; $i++; /* while ( list ( $key2 ) = each ( $data )) { } // while */ } // while if ( $lan == 0 ) { ?>


Фестиваль "Весняний Вітер" вже встиг стати доброю традицією. Його історія діється на очах вже дев'ять років. За цей час багато Вітрів змінили своє ім'я та зовнішність. Але ніколи вони не зраджували почуттю свободи та несамовитості. І ніколи вони не були розсудливими. Цього разу "Весняний Вітер" змінює дислокацію, але не напрямок, що приємно. 15 травня "Вітер" відбудеться на Острові в лоні Києва. Унікальна географія місця проведення IX Фестивалю надає артистичній події нового змісту. Сакральність простору, обмеженого з усіх сторін водою, зумовлює виникнення особливого стану відокремленості від зовнішнього дратуючого світу. Тут діє один закон, закон єднання з природою, де союзниками духовного досвіду художників добровільно стають стихії - повітря, вогонь, земля, вода.

Нестатечні дії художників, які були обрані цього року першими "островетянами", призведуть до появи вітряних об'єктів, проектів, інсталяцій та інших витворів легковажної творчості. Творчості, яка не знає меж і цивільних тлумачень, і має звичку гойдатися на вітрі. Життя подібних витворів "мистецтва землі" обмежене в емпіричному часі, в даному випадку, не більше 24 годин, як життя метелика, але, насправді, спогади про них набувають сталої форми, кристалізуються, віддзеркалюються і лишаються надовго. Наскільки довго, нам сьогодні не зрозуміти.

13 різних проектів, розташованих на поверхні острову, об'єднаються, завдяки метафізиці простору, в єдине змістове поле. А саме проекти Ілони Сільваші та Ярослава Присяжнюка "Адам та Єва", Юрія Єрмоленка "Іконостас", Олексія Титаренка та Валентини Варави "Концерт для Сонця, Вогню, Вітру, Землі та Води", Микити Кадана "Жовтий Вітер", Андрія Блудова та Олексія Малих "Трансформації", Лади Наконечної "Наступна Сторінка", Олексія Малих та Ксенії Малих "Акваторія Бажань", Тетяни Шевченко "Сад Квітів", Юлії Толмачової "Візуальна Трапеза", Дмитра Матюхіна "10 стріл на 10 вітрах", Євгена Мануілова "Траєкторії Руху", Катерини Корнійчук та Олексія Вакарчука "AQUA" та Театра-студії містерій

Віра Косіна
© 2005
© 2005 VEYE WEB Studio